Toto není e-shop pro koncové zákazníky, ale obchodní portál společnosti DNS a.s. – IT distributora s přidanou hodnotou (VAD).
MarketPlace
IT s přidanou hodnotou

Přihlášení

Registrace

Zapomenuté heslo

Zpět
0

Seznam poptávaného zboží

Na uvedené zboží a služby požaduji nabídku

S tímhle nepojede žádný server... :(

Popis

Jedná se o centralizované řešení pro správu a ochranu identit uživatelů v síti. Poskytuje širokou škálu funkcí zaměřených na autentizaci, autorizaci a správu uživatelských identit.

Vlastnosti:

  • Centrální autentizace a správa: umožňuje centrální správu uživatelských identit a autentizačních metod. Tímto způsobem lze snadno spravovat přístupová práva a autentizovat uživatele napříč různými systémy a službami.
  • 2FA autentizace: zvyšuje zabezpečení přihlašování tím, že vyžaduje nejen uživatelské jméno a heslo, ale také druhý autentizační faktor, například token nebo mobilní aplikaci.
  • Integrované správa certifikátů: může sloužit jako certifikační autorita (CA) pro vydávání a správu digitálních certifikátů. To umožňuje použití certifikátů pro ověřování uživatelů a zabezpečení komunikace.
  • Synchronizace uživatelských účtů: umožňuje synchronizaci uživatelských účtů s různými externími databázemi, jako jsou Active Directory nebo LDAP. Tím se snižuje nutnost manuální správy uživatelských účtů a zvyšuje se přesnost dat.
  • Integrace s dalšími produkty Fortinet: FortiAuthenticator je navržen tak, aby se snadno integroval s dalšími produkty společnosti Fortinet, jako je například řada firewalů FortiGate nebo VPN řešení FortiClient. Tímto způsobem může poskytnout pokročilou autentizaci a správu uživatelských identit pro celou síťovou infrastrukturu
  • Podpora IEEE802.1X pro LAN a wireless
  • FIDO2: známý také jako bezheslový ověřování. FIDO2 je technika umožňující použití silného jednofaktorového (bez hesla), dvoufaktorového a vícefaktorového ověřování pro zvýšení ochrany

Metódy Single Sign-On:

  • Active Directory Polling – ověřování uživatelů do adresáře Active Directory se zjišťuje pravidelným dotazováním řadičů domény. Při zjištění přihlášení uživatele se uživatelské jméno, IP adresa a údaje o skupině zadají do databáze správy identit uživatelů zařízení FortiAuthenticator a podle místních zásad mohou být sdíleny s více zařízeními FortiGate
  • FortiAuthenticator SSO Mobility Agent – pro složité architektury domén, kde není možné nebo žádoucí dotazování řadičů domény, je alternativou klient SSO FortiAuthenticator. Klient, který je distribuován jako součást produktu FortiClient nebo jako samostatná instalace pro počítače se systémem Windows, posílá události přihlášení, změny IP stack a odhlášení do serveru FortiAuthenticator, čímž odstraňuje potřebu metod dotazování.
  • FortiAuthenticator and Wifgets – pro systémy, které nepodporují dotazování AD nebo kde klient není proveditelný, poskytuje FortiAuthenticator autentizační portál. Tento portál umožňuje uživatelům ruční autentizaci do FortiAuthenticatoru a následně do sítě. Aby se minimalizoval dopad opakovaných přihlášení vyžadovaných pro ruční ověřování, je k dispozici sada widgetů pro vložení do intranetu organizace, které automaticky přihlašují uživatele pomocí souborů cookie prohlížeče, kdykoli vstoupí na domovskou stránku intranetu.

Pro konkrétní sizing pro určité prostředí nás neváhejte kontaktovat.

Technický garant
Ondřej Novák
Key Account Manager Cyber Security

Ondřej Novák

-

onovak@dns.cz

Pro kompletní nabídku produktů a služeb se prosím registrujte.