Toto není e-shop pro koncové zákazníky, ale obchodní portál společnosti DNS a.s. – IT distributora s přidanou hodnotou (VAD).
MarketPlace
IT s přidanou hodnotou

Přihlášení

Registrace

Zapomenuté heslo

Zpět
0

Seznam poptávaného zboží

Na uvedené zboží a služby požaduji nabídku

S tímhle nepojede žádný server... :(

Vzdělávací kurzy informační bezpečnosti

Východiska služby  Nepozornost, nedbalost a malá neznalost zaměstnanců jsou nejčastější příčinou úniku a zneužití dat z firemních systémů. Devět z deseti případů všech bezpečnostních incidentů v kyberprostoru má na svědomí lidský faktor,…
Cena na vyžádání

Popis

Východiska služby 

Nepozornost, nedbalost a malá neznalost zaměstnanců jsou nejčastější příčinou úniku a zneužití dat z firemních systémů. Devět z deseti případů všech bezpečnostních incidentů v kyberprostoru má na svědomí lidský faktor, neinformovaný zaměstnanec. Zaměstnanec, který bez dostatečného povědomí o hrozbách v kyberprostoru často vůbec netuší, co všechno může jeho jediné lehkovážné rozhodnutí či opomenutí způsobit za škody zaměstnavateli.

Obsah služby

Obsah, vytvořený specialisty na IT bezpečnost je prezentován formou krátkých 21 videí a 8 doplňkových PDF dokumentů rozdělených do 5 kategorií, ke kterým se lze dle individuální potřeby kdykoli vracet. Videa jsou v rozsahu od 5 do 10 minut. Obsah portálu se automaticky přizpůsobí používanému typu zařízení PC, telefonu nebo tabletu. Obsah je průběžně doplňován o nová témata. Kurzy jsou vytvořeny v českém, slovenském, anglickém a rumunském jazyce.

Obsah pokrývá tato témata:

▪ Internetové hrozby

▪ Bezpečné chování na pracovišti

▪ Rizika výměnných zařízení

▪ Zabezpečení mobilních telefonů

▪ Sociální sítě

▪ Sociální inženýrství

▪ Bezpečné heslo

▪ Práce doma a na cestách

▪ Veřejný počítač a Wi-Fi sítě

▪ Zacházení s informacemi

▪ Bezpečné procházení webových stránek I, II

▪ Bezpečný e-mail

▪ Ransomware

▪ Digitální stopa

▪ Sdílení souborů a multimédií

▪ Phishing

▪ Vishing

▪ Krypto podvody

▪ Podvodná faktura

▪ Reakce zaměstnance na podezřelé aktivity

Vzdělávací program je tvořen dílčími testy/kvízy na konci každého kurzu (videa) a závěrečným testem obsahujícím otázky napříč celým vzdělávacím programem. Otázky jsou koncipovány tak, že je buď "pouze jedna odpověď je správná" nebo "více odpovědí je správných".

Kurzy informační bezpečnosti lze volitelně doplnit o povinné a odborné kurzy (např. BOZP, PO, Školení řidičů, Poskytování první pomoci, Obsluha elektrických zařízení, Whistleblowing, Protikorupční jednání, …)

Vyberte si řešení, které vám vyhovuje

Veřejný online portál chranimdata Připojte se do naší platformy a během okamžiku můžete zahájit celý proces vzdělávání. Všechno s naší podporou a údržbou.

Privátní online portál pro zákazníka Vlastní vzdělávací portál s možností firemních barev a loga. Dedikovaná instance vzdělávacího portálu s vlastní administrací a provozem na vlastní doméně a možností napojení na interní systémy.

Poskytnutí kurzů do vaší platformy Máte svoji vlastní platformu a chcete pro vzdělávání využívat pouze tu vaši? Můžete! Kurzy Vám dodáme ve formátu, který umožní jejich snadné nasazení do vaší vzdělávací platformy.

Přínosy online vzdělávání

▪ Díky online vzdělávání se podařilo rychle zapojit zaměstnance do procesu „ochrany a bezpečného chování na internetu i mimo něj“. Zaměstnanci převzali více zodpovědnosti a jsou ochotní spolupracovat.

▪ Snadná udržitelnost vzdělávání IB zvýšila povědomí zaměstnanců o rizicích a možných důsledků pro něho a firmu, od ztráty peněz, poškození značky zaměstnavatele, nepříjemný kontakt s vyděračem atd.

▪ Manažeři zodpovědní za provozy vnímají e-learning jako efektivní nástroj pro sdílení informací a best practice v ochraně informací, což v jejich pohledu zvyšuje prevenci zastavení provozů.

▪ Online vzdělávací portál díky své jednoduchosti a snadné aplikovatelnosti šetří významně náklady společnosti a chrání renomé značky na trhu.

▪ Díky dostupnosti vzdělávání zaměstnanci chrání i své rodiny a soukromí.

▪ Online vzdělávání umožňuje zavedení plánovaného a řízeného vzdělávání.

Technický garant
Vladimír Havelka
Professional Services Manager & Sr. Consultant Dell Technologies

Vladimír Havelka

-

vhavelka@dns.cz

Pro kompletní nabídku produktů a služeb se prosím registrujte.